Szukasz kredytu gotówkowego – sprawdź jak wybrać najlepszą ofertę banku ?

jak wybrac najlepsza oferte kredytu w bankuWieloletnie zobowiązania finansowe, do których należy kredyt gotówkowy, wymagają długich i bardzo dokładnych przemyśleń. Podpisując umowę klient zgadza się spłacać co miesiąc niemałe kwoty pieniędzy, które znacznie zubożają domowy budżet. Dlatego decydując się na kredyt najlepiej wybrać ofertę maksymalnie zbliżoną do swoich możliwości finansowych, która nie będzie negatywnie wpływała na zasobność portfela. Na co zwracać uwagę?

Różnorodność bankowych ofert

Kredyty dostępne w bankach zwykle nie różnią się między sobą w jakiś drastyczny sposób. Chociaż występujące między nimi różnice są czasami bardzo subtelne, niekiedy właśnie ta subtelność decyduje o tym, że klienci mają lepsze lub gorsze warunki kredytowania. Paradoksalnie też duża liczba ofert może wprowadzać zamieszanie wśród klientów i sprawiać, że będą oni bardziej niezdecydowani. Pomocne w takiej sytuacji są różne porównywarki kredytów bankowych albo tworzone przez ekspertów zestawienia. Zewnętrzne analizy ofert pozwalają potencjalnym kredytobiorcom nie tylko na znalezienie idealnej dla siebie opcji. Są również klarownym wyznacznikiem aktualnej sytuacji na rynku kredytowym, ponieważ pomagają podejrzeć chociażby obowiązujące oprocentowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę kredytu?

Wybierając kredyt gotówkowy warto trzymać się kilku kroków, dzięki którym podjęcie decyzji będzie łatwiejsze, ale i bezpieczniejsze. Szukając atrakcyjnych ofert można posiłkować się różnymi rankingami, które przybliżają poszczególne propozycje banków lub zrobić to samemu, co jednak zajmuje znacznie więcej czasu. W samych ofertach najlepiej patrzeć na to, ile mamy bankowi oddać. Istotne będą więc takie parametry jak wysokość oprocentowania kredytu wraz z RRSO, koszty związane z wykupieniem obowiązkowej polisy, dodatkowe opłaty na marże i prowizje. Do kosztów często zaliczane są też te związane z potencjalną windykacją i wysyłaniem upomnień. W drugiej kolejności ważne są dane dotyczące wysokości kolejnych rat oraz czas trwania zobowiązania. Jeśli pozwalają na to możliwości finansowe kredytobiorców, lepiej szukać ofert pozwalających na szybszą spłatę kredytu, czyli przedterminowe zwrócenie całego długu.

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń

Chociaż pożyczanie pieniędzy bez żadnych zaświadczeń kojarzy się głównie z działalnością firm pozabankowych, ostatnio również i banki decydują się na wprowadzenie takich ofert. Są stosunkowo nieliczne, a przy tym ich warunki znacznie odbiegają od standardowych kredytów gotówkowych, ale pozwalają na pożyczenie pieniędzy tym klientom, którzy nie mają źródła dochodu w formie umowy o pracę, lecz na przykład emerytury, renty czy własne działalności gospodarczej. Kredyty gotówkowe udzielane bez zaświadczeń wymagają jedynie od klienta, aby posiadał 18 lat, miał pełną zdolność do czynności prawnych oraz stałe źródło utrzymania, które będzie mógł odpowiednio udokumentować. Do tego obowiązkowo musi też mieć konto w banku, numer telefonu i adres e-mail, ponieważ kredyty tego typu udzielane są najczęściej przez internet, bez konieczności wizyty w placówce stacjonarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.