Pożyczki z gwarantem: najważniejsze informacje

pożyczka z gwarantemOferta pożyczek pozabankowych z gwarantem to z całą pewnością ten segment, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród klientów. Wszystko oczywiście przez to, że co do zasady pożyczka z gwarantem będzie cechować się wyraźnie bardziej skomplikowaną procedurą, niż ma to miejsce w odniesieniu do chwilówek albo pozabankowych pożyczek ratalnych udzielanych według standardowego procesu.

Jednocześnie warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że pożyczka lub  kredyt z gwarantem wcale nie jest opcją przeznaczoną tylko i wyłącznie dla tych klientów, których zdolność kredytowa nie wystarcza na uzyskanie pożyczki bez dodatkowego zabezpieczenia. Tak naprawdę, pozabankowe pożyczki z gwarantem w wielu sytuacjach okażą się rozwiązaniem naprawdę atrakcyjnym również po prostu dla tych klientów, którzy szukają finansowania na możliwie jak najbardziej atrakcyjnych warunkach. Dlaczego jednak tak się dzieje? Przystąpienie do umowy o pożyczkę drugiej osoby stanowi dla pożyczkodawcy istotną formę zabezpieczenia zobowiązania. W ten sposób bardzo często okazuje się, że gwarant pożyczki jest w stanie zapewnić nam korzystniejszą ocenę naszej zdolności kredytowej, a tym samym bardziej dogodne warunki samej pożyczki.

Pożyczki z gwarantem: kiedy gwarant pożyczki jest konieczny?

Zacznijmy od sytuacji, w których przystąpienie do umowy pożyczkowej poręczyciela co do zasady stanowi konieczny wymóg, aby klient mógł w ogóle starać się o uzyskanie finansowania. Kiedy więc mianowicie pożyczka z gwarantem okaże się jedynym dostępnym rozwiązaniem? Na pewno będzie dotyczyć to pożyczek oddłużeniowych. W tym wypadku firma pożyczkowa podejmuje bowiem bardzo wysokie ryzyko udzielając klientowi finansowania. Korzystając z pożyczek na oddłużenie należy więc liczyć się z koniecznością dodatkowego zabezpieczenia pożyczki, albo poprzez ustanowienie zastawu nieruchomości albo też właśnie poprzez przystąpienie do umowy pożyczkowej gwaranta. W tej sytuacji oczywiście liczyć się z tym, że weryfikacji zostanie poddana nie tylko zdolność oraz historia kredytowa właściwego pożyczkobiorcy, lecz również poręczyciela. Jeżeli więc gwarant pożyczki posiada na przykład negatywną historię w bazach lub też nie osiąga odpowiednio wysokich dochodów w skali miesiąca, uzyskanie pożyczki z gwarantem może okazać się niemożliwe.

W niektórych sytuacjach przystąpienie do umowy pożyczkowej gwaranta może również wynikać z trudności, jakie pożyczkodawca będzie miał w zakresie oceny wiarygodności finansowej klienta. Jeżeli ta ostatnia budzi pewne wątpliwości, może okazać się konieczne albo przedstawienie dodatkowej dokumentacji(np. zaświadczenia o dochodach) albo po prostu zabezpieczenie pożyczki.

Pożyczka z gwarantem czy zastaw nieruchomości?

Klienci, przed którymi pożyczkodawca postawił wymóg zabezpieczenia pożyczki bardzo często zastanawiają się, jaka forma zabezpieczenia jest bardziej bezpieczna. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że przystąpienie do umowy gwaranta to rozwiązanie z pewnością bardziej komfortowe, niż konieczność ustanowienia zastawu nieruchomości. Należy przy tym jednak pamiętać, że nie zawsze instytucja pożyczkowa zaakceptuje tę formę zabezpieczenia. W przypadku pożyczek na duże kwoty oraz w sytuacji, kiedy sytuacja finansowa poręczyciela pożyczki nie daje całkowitej gwarancji wypłacalności, może się okazać, że zastaw domu lub mieszkania będzie jedyną dostępną opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.