Pożyczki pozabankowe – co warto o nich wiedzieć?

pozabankowe chwilowkiNie ma lepszego sposobu na poprawienie swojej sytuacji finansowej jak szybka pożyczka. Pożyczki pozabankowe są często jedyną możliwością na podreperowanie budżetu domowego. Szczególnie w przypadku wcześniejszych problemów ze spłatą zobowiązania. Decyzja o zaciągnięciu pożyczki, czy kredytu powinna być dokładnie przemyślana.

Dla kogo przeznaczone są pożyczki pozabankowe?

W szczególności dla osób, które z różnych względów nie mogą otrzymać kredytu z banku. Aby otrzymać kredyt bankowy, trzeba spełnić szereg różnych wymaganiach. Po pierwsze należy mieć odpowiednią zdolność oraz wiarygodność kredytową. Bank dokładnie prześwietla sytuację finansową oraz historię kredytową – regulowane zobowiązań w terminie, obecne, jak i przeszłe zadłużenia. W ten sposób ocenia lojalność potencjalnego  klienta.

A zatem wszystkie osoby, które w teraźniejszości bądź przeszłości miały problem ze spłatą rat, mogą mięć problem z otrzymaniem kredytu. Wówczas idealnym rozwiązaniem są pożyczki pozabankowe. Pomimo weryfikacji w bazach typ u BIK, instytucje finansowe znacznie łagodniej podchodzą do oceny klienta. Istnieją nawet pożyczki bez BIK, bez zaświadczeń o dochodach. Dzięki nim, osoby zadłużone, czy bezrobotne również mają szanse na otrzymanie zapomogi finansowej.

Czy pożyczkę można otrzymać przez Internet?

Tak, pożyczkę można otrzymać nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy posiadać sprzęt elektroniczny z dostępem do Internetu oraz konto bankowe. Pożyczanie pieniędzy nigdy nie było tak szybkie, łatwe i wygodne jak obecnie. Korzystając z Internetu, można znaleźć wiele różnych firm pożyczkowych, złożyć wniosek o pożyczkę i wreszczie – otrzymać pieniądze na wskazane w kwestionariuszu pieniądze.

Pożyczka online krok po kroku

Pożyczka bez wychodzenia z domu to bardzo wygodne rozwiązanie. W paręnaście minut można zrealizować wszystkie formalności. W skrócie procedurę wzięcia pożyczki można przestawić w kilku krokach:

  1. złożenie wniosku online
  2. weryfikacja tożsamości
  3. szybka decyzja o przyznaniu pożyczki
  4. wpływ pieniędzy na konto

Jaką wybrać firmę pożyczkową?

Pierwszym zadaniem jest wybór odpowiedniej firmy. W Internecie znajdziemy ich mnóstwo. Przed podjęciem decyzji o wyborze, warto poszukać opinii o danym pożyczkodawcy. Aby wybrać odpowiednią ofertę, najłatwiej skorzystać z porównywarki pożyczkowej. Są to strony www, na których widać oferty kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu firm pozabankowych. Znajdują się tam informacje dotyczące m.in. maksymalnej kwoty pożyczki, terminu płatności.

Wniosek online o pożyczkę

Po wybraniu konkretnej firmy pożyczkowej należy uzupełnić formularz, w którym ubiegamy się o pożyczkę. Podajemy w nim swoje dane personalne oraz informacje dotyczące pożyczki (kwota, termin spłaty). Warto wiedzieć, że instytucje pozabankowe oferują bardzo często pierwszą pożyczkę za darmo. Bez żadnych ukrytych kosztów. Najczęściej jest to drobna kwota – ok. 2000 – 3000 zł na miesiąc. Po uzupełnieniu wniosku oraz danymi personalnymi następuje weryfikacja tożsamości. Poprzez przelew autoryzacyjny albo specjalną aplikację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.