Konto firmowe – co warto wiedzieć?

konto firmowe

Aby móc prowadzić daną działalność gospodarczą m.in. konieczne jest posiadanie własnego konta firmowego. Jest to narzędzie niezbędne, bez którego nie da się realizować wszelkich założeń firmowych. Dzięki temu można także oddzielić prywatne finanse od działalności firmowej. Warto więc wiedzieć czym się kierować przy wyborze konta firmowego i na co zwrócić uwagę, żeby wybór był jak najbardziej trafny. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru konta firmowego?

Współcześnie znaleźć odpowiednią ofertę i otworzyć konto można bez wychodzenia z domu. Dzięki temu wszystkie formalności można załatwić bardzo szybko. 

Banki oferują najróżniejsze konta firmowe prowadząc nieustanną batalię o nowych klientów.  Oferują coraz to lepsze udogodnienia i możliwości, aby wyjść na przeciw oczekiwaniom ludzi. Zazwyczaj konto jest pozbawione konieczności dodatkowych opłat, jednak za różne dodatkowe usługi trzeba czasem zapłacić. 

Wybierając bank, w którym otworzy się konto firmowe konieczne jest zwrócenie uwagi na takie kwestie jak: typ banku, koszty związane z prowadzeniem konta, opłaty za kartę, opłaty za wpłaty i wypłaty, możliwość robienia nieograniczonej ilości przelewów bez żadnych naliczeń. 

Konto firmowe – co warto wiedzieć?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma przywilejami, ale także i obowiązkami. Konto firmowe to rachunek, który zostaje przypisany do danego przedsiębiorstwa. Zakłada go właściciel, ale może być także użytkowany przez różne osoby jak np. pracownicy. Dzięki posiadaniu takiego konta można rozliczać wydatki i przychody, odbierać płatności, robić zakupy firmowe, wypłacać, a także wpłacać gotówkę oraz rozliczać swoich pracowników. 

W praktyce nie istnieje żaden przymus narzucony przez prawo na temat konta firmowego. Dlatego wybrać można praktycznie dowolną ofertę. Ustawa o rachunkowości określa tylko, że każde przedsiębiorstwo musi posiadać indywidualny numer konta. Inaczej nie można wykonać żadnych rozliczeń z Urzędem Skarbowym. 

Wybierając konto bankowe dla firmy warto sprawdzić także jak wysoki będzie koszt prowadzenia rachunku bankowego, jakie jest oprocentowanie, a także jak wysokie są opłaty za przelewy do ZUSu i Urzędu Skarbowego. Duże znaczenie mają także koszty przelewów zewnętrznych, wypłaty i wpłaty do bankomatów i dodatkowe usługi. Najlepsze oferty warto szukać w porównywarce kont bankowych np. Czerwona – Skarbonka. Jest to bardzo dobre i pewne rozwiązanie. W ten sposób można samemu sprawdzić jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne w danej chwili. Ponadto tak jak wspomniano wcześniej korzystając z porównywarki można sprawdzić, gdzie możliwe jest założenie konta bankowego bez wychodzenia z domu. Przy wybranych pozycjach w porównywarce znajduje się bezpośredni odnośnik do strony pozwalającej na otwarcie konta. Po wypełnieniu danych należy tylko czekać na umowę, którą kurier dostarczy do domu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.