Jakie pożyczki online powinny zwrócić naszą uwagę, a jakie wzbudzić wątpliwość?

pozyczki internetoweW razie nagłej kryzysowej sytuacji finansowej nie zawsze można liczyć na pożyczki rodzinne. Formalności związane z kredytem bankowym nadal stanowią istotną przeszkodę dla wielu Polaków. Za to pożyczki pozabankowe cieszą się wysokim stopniem przyznawania i są przyznawane w ekspresowym tempie. Wiele przepisów uregulowało działanie firm pożyczkowych, dzięki czemu pożyczki online stały się bezpieczne. Jakie oferty powinny zwrócić naszą uwagę, a jakie lepiej odrzucić jeszcze przed składaniem wniosku?

Korzystne oferty pożyczki online

W gąszczu ofert pożyczkowych łatwo się pogubić. Na rynku pojawia się coraz więcej firm w branży finansowej, a ich oferty bywają mocno zróżnicowane. 

Krótki czas na wypłatę pieniędzy

Mimo że pożyczki online w 15 minut są już powszechne, nadal znajdziemy takie, na które trzeba czekać nawet kilka dni. Nagłe wydatki zmuszają do skorzystania z szybkich pożyczek. Warto zatem zwrócić uwagę na czas wypłaty pieniędzy przez daną firmę. Trzeba mieć na uwadze, że zazwyczaj dane te są uśrednione i bywa, że przelew może trafić na konto pożyczkobiorcy szybciej. Nie trzeba jednak analizować wszystkich serwisów pożyczkowych, by dowiedzieć się, w jakim czasie dana firma realizuje przelewy.

Niskie koszty pożyczki online

Opłata weryfikacyjna to ta, która może pojawić się jeszcze przed otrzymaniem pożyczki. Jej wysokość jest jednak symboliczna, a ponadto zostaje zwrócona na konto pożyczkobiorcy. Koszty pożyczki wynikają zwłaszcza z jej oprocentowania. Warto więc wybierać oferty z RRSO wynoszącym 0%. Pierwsza pożyczka online zazwyczaj nie jest oprocentowana, zatem oddajemy tylko tyle, ile pożyczymy.

Wygodny sposób przekazania pieniędzy z pożyczki online

Jeśli nie masz konta osobistego, powinny Cię zainteresować pożyczki z obsługą domową lub możliwością wypłaty na czek GIRO. Biorąc pożyczkę przez internet, możesz zdecydować o innym sposobie wypłaty środków niż przelew.

Niekorzystne oferty pożyczek

Pożyczki na niewielkie kwoty nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Nie warto więc zwracać uwagi na ogłoszenia, w których jest mowa o zastawieniu majątku, np. nieruchomości. Wątpliwości powinny pojawić się również wobec ofert od firm, których nie ma w rankingach chwilówek. To znak, że firma nie jest sprawdzona. Warto wybierać pośród firm, które działają w ramach Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych i są liderami rankingów chwilówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.