Jak zapłacić mandat przez Internet

mandat onlineW dobie komputerów i komórek coraz więcej ludzi korzysta z internetu. To również czas, kiedy coraz więcej ludzi zakłada indywidualne konto w banku i wykonuje płatności przez internet. Tego typu wykonywane płatności online przez internet to nic nowego, dlatego przez internet możemy również zapłacić mandat.

Mandat może otrzymać kierowca, który popełni wykroczenie. Może to być mandat za przekroczenie prędkości, nieprawidłowe parkowanie, wymuszenie pierwszeństwa. Taki mandat może otrzymać każdy kierowca jest zostanie wykroczenie zauważone przez funkcjonariusza policji.

Całkiem niedawno weszły przepisy, że za mandat możemy zapłacić kartą bezpośrednio u policjanta. Tylko wtedy, jeśli radiowóz jest wyposażony w terminal. Mandat można opłacić w chwili jego wystawienia kartą płatniczą lub kredytową. Wielu ludzi jeszcze nie zna za dobrze tego sposobu, dlatego decyduje się na płacenie mandatu przelewem na konto. We wszystkich bankach online znajdziemy zakładkę dedykowaną obsłudze płatności z tytułu mandatów. Najczęściej są to zakładki: przelew podatkowy, przelew do Urzędu Skarbowego oraz przelew US.

Zapłacenie mandatu przez przelew do urzędu skarbowego lub innego organu podatkowego może być zrealizowany wyłącznie za pośrednictwem specjalnego formularza. Wszystkie mandaty należy wpłacać na konto Urzędu Skarbowego w Opolu.

Adres i numer konta do opłacenia mandatu:

  • 47 1010 0055 0201 6090 0999 0000

Organ podatkowy: Pierwszy Urząd Skarbowy

Adres: ul. Rejtana 3B, 45-331 Opole

Jak zapłacić mandat online ipko

W ostatnim czasie coraz więcej platform bankowych udostępniło opcję płacenia przelewem za mandat. Zarówno w iPKO, można w prosty sposób zapłacić mandat np. za przekroczenie prędkości. Wystarczy założyć konto w profilem Zaufanym. Po zalogowaniu się przez serwis można również sprawdzić ile mamy obecnie punktów karnych.

Po poprawnym zalogowaniu do serwisu należy wejdź w zakładkę transakcje i kliknąć w przelewy. A następnie wybrać z zakładki przelew podatkowy. W trakcie wypełniania formularza należy podać rachunek, z którego płatność ma być zrealizowana, kwotę mandatu i datę, kiedy ma być zapłacona.

Należy również wpisać numer rachunku odbiorcy. Do tego celu można skorzystać z formularza mandatowego i wpisać numer rachunku. Drugim sposobem jest kliknięcie w tekst „wybierz numer rachunku organu podatkowego”, a następnie wybranie lokalizacji (Opole) i symbolu formularza lub płatności („MANDATY”). Kliknij przycisk „Szukaj”, zaznacz Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu .

Dane opolskiego urzędu zostaną automatycznie przeniesione do formularza przelewu. Trzeba jeszcze wpisać serię i numer mandatu w polu „Identyfikator zobowiązania”. Jak i również należy potwierdzić operację używanym narzędziem autoryzacji np.: SMS, kod ze zdrapki lub kod z tokena. Mandat zostanie wówczas zapłacony we wskazanym terminie.

Płacimy za mandat w mbanku

Wszystkie banki w Polsce umożliwiają płacenie mandatu przez internet. Jednym z nich jest również mbank. Procedura opłacania mandatu przez internet nie różni się istotnie od zlecania typowego przelewu.

  1. Pierwszym krokiem będzie zalogowanie się do systemu bankowości elektronicznej. Następnie należy wybrać pole przelewy, a następnie znaleźć pozycję Przelew podatkowy, przelew do urzędu skarbowego lub przelew US;
  2. Następnie wybieramy symbol formularza mandaty;
  3. W polu: Okres rozliczenia należy wprowadź datę wystawienia mandatu (z rozwijanej listy wybierz: J – dzień);
  4. W polu: Identyfikacja zobowiązania należy wprowadzić serię i numer mandatu;
  5. W polu „Typ identyfikatora” powinien zostać wpisany numer PESEL (zwykle jest on wstawiany automatycznie z danych zawartych w systemie bankowym). Na koniec zostaje wpisanie kwoty mandatu oraz zatwierdzenie przelewu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.