Jak wydłużyć okres spłaty pożyczki pozabankowej?

pozyczki pozabankoweW dzisiejszych czasach praktycznie każda firma oferuje pożyczki pozabankowe i chwilówki proponuje klientom przedłużenie terminu ich spłaty za dodatkową opłatą. Gdy decydujemy się na pożyczkę, powinniśmy przygotować się do jej sumiennej spłaty. Ważne jest zapoznanie się ze wszystkimi aspektami oferty. Jednym z nich jest możliwość zmiany okresu kredytowania. Wielu ludzi jednak nie wie tak naprawdę, czym jest ten okres kredytowania.

Okres kredytowania jest to przedział czasu określony do nieprzekraczalnego terminu, w jakim kredytobiorca zobowiązuje się spłacić kredyt. Determinuje go ściśle umowa kredytowa. Tak naprawdę maksymalny okres kredytowania zależy z reguły od rodzaju kredytu.

Wydłużenie okresu spłaty kredytu gotówkowego powinny rozważyć te osoby, które ze względu na pewne zdarzenia (np. obniżkę pensji lub chorobę najbliższych) przez długi czas będą miały niższe dochody. W takiej sytuacji trzeba z wyprzedzeniem postarać się o przedłużenie spłaty.

Czy okres spłaty można zmienić?

Przedłużenie pożyczki jest odpłatną usługę, dzięki której możemy odroczyć pierwotny termin spłaty o pewien okres. Większość firm na polskim rynku pożyczek pozabankowych daje nam, co najmniej 7 dni, ale nie więcej niż miesiąc na uporanie się z płatnością. Wiele firm pożyczkowych daje nam możliwość przedłużenia o 7, 14 lub 30 dni.

Dyspozycja przedłużenia spłaty pożyczki w większości przypadków musi nastąpić najpóźniej w dniu, w którym zgodnie z umową mieliśmy zwrócić należność. Osoby, które chcą odroczyć termin, muszą dokonać też odpowiedniej płatności. W tym celu robimy przelew odpowiedniej kwoty z konta bankowego, na które wpłynęła nam pożyczka. W tytule przelewu wpisując formułkę wskazaną przez pożyczkodawcę, np. PESEL, Przedłużenie pożyczki o … (wpisać liczbę dni) dni lub Opłata za przedłużenie ID Klienta (nasz numer rejestracji).

Jakie są dodatkowe koszty wydłużenia spłaty?

Decydując się na pożyczkę od firmy pozabankowej, musimy liczyć się z tym, że możemy mieć problem ze spłatą naszego zobowiązania. W wielu przypadkach firmy pozabankowe dostosowują się do każdego klienta. Przed wydłużeniem spłaty powinniśmy skonsultować się z reprezentantem danej firmy pożyczkowej w celu uzgodnienia szczegółów, na których nam zależy. Konsultacja jest w takiej sytuacji konieczna, ponieważ wiele instytucji pozabankowych deklaruje, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Wydłużenie okresu kredytowania jest możliwe wtedy, gdy korzystamy z tzw. wakacji pożyczkowych. To opcja, którą proponuje coraz więcej firm. Ogólnie mówiąc, jest to możliwość odroczenia konieczności spłaty. Osoby, które decydują się wydłużenie spłaty powinny wiedzieć, że wiąże się to ze wzrostem oprocentowania naszych rat. O ile prowizja jest opłatą jednorazową, o tyle comiesięczne odsetki kolejnych rat ulegną zmianie w momencie, gdy będziemy spłacać pożyczkę dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.