Jak wybierać najlepsze kredyty gotówkowe?

kredyty gotowkoweNasze codzienne życie obfituje w liczne nieprzewidziane sytuacje. Kłopoty mają to do siebie, że pojawiają się nagle i bez zapowiedzi. Gdy przydarzy nam się sytuacja losowa taka jak choroba czy konieczność wykonania remontu zaczynamy niecierpliwie zastanawiać się skąd wziąć pieniądze. Z pomocą przychodzą wtedy kredyty gotówkowe udzielane przez różne instytucje finansowe.

Na co Polacy wydają pożyczone pieniądze?

Każdy, kto zmuszony jest zaciągnąć zobowiązanie kredytowe nie powinien się tym zbyt mocno martwić. Okazuje się, że w Polsce różnego typu zobowiązania spłaca kilkanaście milionów Polaków. Kredyt jest czymś naturalnym pod warunkiem, że zaciągamy go świadomie i starannie dobieramy oferty. Ciekawostką jest fakt, że Polacy zależnie od płci różnią się celem, na jaki pożyczają pieniądze. Kobiety lubią inwestować w wyposażenie mieszkań i na kredyt najczęściej kupują meble oraz sprzęt AGD i RTV. Z kolei panowie w pierwszej kolejności pożyczają pieniądze po to by sfinansować zakup auta albo motocykla. Ponadto potrzebują oni pieniędzy na własny rozwój zawodowy, czyli szkolenia oraz różnego rodzaju hobby i gadżety elektroniczne.

O czym warto pamiętać wybierając pożyczki?

Kredyty gotówkowe mogą bardzo ułatwiać życie, bo pozwalają polepszyć bieżące funkcjonowanie rodziny. Przy ich zaciąganiu trzeba jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Pośpiech nie jest tutaj dobrym doradcą. Zaciągając zobowiązanie finansowe trzeba dokładnie przeanalizować warunki kredytowe, po to by wybrać najlepszą ofertę. Do wstępnej selekcji warto wykorzystywać narzędzia internetowe takie jak chociażby ranking :https://gotowkadomowka.pl/jak-wybierac-najlepsze-kredyty-gotowkowe/
Aby rozsądnie pożyczyć pieniądze trzeba przede wszystkim przeczytać umowę kredytową i zapoznać się ze wszystkimi opłatami. Bardzo ważny będzie dla nas wskaźnik RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Wielu klientów robi ten błąd, że nie przywiązuje wagi do występowania opłat karnych, bo są oni przekonani, że kredyt spłacą w terminie. To duży błąd, bo nieprzewidziane sytuacje mogą przydarzyć się każdemu, dobrze, więc jest od razu wiedzieć, jak wysokie opłaty wtedy wystąpią. Zawsze należy sprawdzać także, czy występuje obowiązkowa opłata związana z ubezpieczeniem kredytu.
Równie istotnym działaniem jest realne oszacowanie swoich dochodów obecnych oraz przyszłych. Nigdy nie należy pożyczyć więcej pieniędzy niż faktycznie potrzebujemy. Warto w domu na spokojnie policzyć swoje miesięczne dochody i szacowane wydatki, aby móc wiedzieć, jak wysoką ratę jest się w stanie udźwignąć. Możemy poprosić pracownika instytucji finansowej o przeprowadzenie kilku symulacji spłaty, które pokażą nam warunki na konkretne kredyty gotówkowe z uwzględnieniem różnych okresów spłaty.

Kiedy można łatwiej uzyskać kredyt?

Banki najchętniej udzielają kredyty klientom, którzy są im dobrze znani. Jeśli ktoś od dawana posiada rachunek bieżący w danym banku to jego sytuacja jest uprzywilejowana. Zbadanie zdolności kredytowej własnego klienta jest dla banku wygodniejsze i tańsze. Klienci z kolei powinni pamiętać, że warto zawczasu dbać o swoją dobrą historię kredytową i terminowo spłacać wszelkie zobowiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.