ING – sesje przychodzące i wychodzące

ingNowoczesny Bank Śląski ING jest bankiem współpracującym z Grupą ING, która jest światową korporacją specjalizującą się w usługach finansowych, głównie w bankowości i ubezpieczeniach. Główna siedziba ING mieści się w Katowicach. Bank kieruje swoją ofertę do osób prywatnych, jak i do firm oraz korporacji. Najsilniejszym punktem w jego ofercie produktowej są konta osobiste: direct dla osób fizycznych oraz konto z lwem direct dla przedsiębiorców. Ponadto oferuje rachunki oszczędnościowe OKO, karty płatnicze z funkcją płatności zbliżeniowych, kredyty gotówkowe i kredyty hipoteczne.

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z internetu wykonując płatności online. Jednak wielu z nas nie wiem, w jakich godzinach odbywają się sesje wychodzące oraz przychodzące. Jak i również nie wiem, co to są tak naprawdę sesje Elixir. Podczas wykonywania szeregu transakcji internetowych np. dokonując zakupów, opłat za media, spłat kredytów oraz pożyczek używamy przelewów międzybankowych. Jednym z najpopularniejszych systemów umożliwiających taką transmisję jest system ELIXIR (Elektroniczna Izba Rozliczeniowa).

Sesje przychodzące i wychodzące w bankach polskich – sesje Elixir – to nic innego jak przelewy bankowe realizowane codziennie przez banki w systemie ELIXIR.

System Elixir umożliwia dokonywanie rozliczeń międzybankowych na podstawie teletransmisji danych, dzięki czemu dochodzi do wymiany komunikatów pomiędzy instytucjami bankowymi o wykonywanych transakcjach płatniczych. Każdy bank w Polsce ma swoje godziny, w których wysyła pieniądze w ramach sesji wychodzących do innego banku oraz godziny, w których przyjmuje pieniądze w ramach sesji przychodzących. Jeśli więc chcemy komuś wysłać pieniądze, tak aby dotarły w tym samym dniu, wystarczy sprawdzić, w jakich godzinach takie sesje odbywają się w danych bankach.

Sesje przychodzące ING

Sesje przychodzące w ING Banku Śląskim to godziny, po których środki pieniężne powinny być dostępne na rachunku odbiorcy. Zazwyczaj są trzy realizacje w ciągu jednego dnia roboczego. Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

  • 08:10 – I sesja ELIXIR;
  • 11:30 – II sesja ELIXIR;
  • 14:30 – III sesja ELIXIR.

Przelewy wykonane po godz.14:30, zostaną wysłane w czasie I sesji ELIXIR w następnym dniu roboczym.

Sesje wychodzące ING

Sesje wychodzące w ING Banku Śląskim to godziny, w których środki pieniężne zostały przekazane z rachunku nadawcy. Tutaj również są trzy realizacje w ciągu jednego dnia roboczego. Różnice w terminach dostarczenia środków pieniężnych na rachunek bankowy zależą od terminów sesji rozliczeń międzybankowych Elixir, które prowadzi Krajowa Izba Rozliczeniowa. W banku sesje rozliczeń międzybankowych Elixir realizowane są tylko w dni robocze. Sesje ELIXIR, bankowe przelewy przychodzące i wychodzące. Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

  • 11:00, 15:00 i 17:30.

Bankowe przelewy zewnętrzne, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy, realizowane są w najbliższym dniu roboczym. Przelewy zewnętrzne zlecone z datą bieżącą zostaną realizowane w najbliższym dniu roboczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.