Ile można wziąć jednocześnie chwilówek ?

ile chwilowek mozna wziac jednoczesnieJedną z najczęściej wykorzystywanych przez wiele osób opcji sfinansowania swoich wydatków są pożyczki. Są one udzielane zarówno przez banki jak i instytucje poza bankowe tzw. parabanki na preferencyjnych warunkach. Choć jest to bardzo dobre źródło sfinansowania swoich bieżących wydatków należy wiedzieć, iż jest to rozwiązanie tymczasowe oraz obowiązuje określona ilość pożyczek (oraz pożyczonej kwoty), jaka może być udzielona danej osobie. Warto zatem wiedzieć ile pożyczek można wziąć jednocześnie.

Od czego zależy ile możemy wziąć chwilówek?

Istnieje wiele czynników, które warunkują zarówno liczbę jak i możliwą kwotę pożyczki. Pierwszym i jednocześnie najbardziej istotnym czynnikiem warunkującym ilość branych pożyczek jest tzw. zdolność kredytowa. Pojęcie to definiuje to, jaką liczbę oraz jaką kwotę maksymalną możemy aktualnie pożyczyć z banku lub innej instytucji finansowej w celu sfinansowania swoich bieżących potrzeb. Uzależniona jest ona z kolei od takich czynników jak:

  • Kwota miesięcznie uzyskiwanych dochodów – im wyższa, tym o wyższą kwotę i większą liczbę pożyczek możemy się starać;
  • Obecność w bazie dłużników – ma ona niebagatelny wpływ na zdolność kredytową (obecność w Krajowym Rejestrze Dłużników lub zadłużenie komornicze sprawiają, iż instytucje finansowe mogą negatywnie ocenić zdolność kredytową i w rezultacie odmówić przyznania pożyczki);
  • Historia kredytowa – jest to równie ważny czynnik, który polega na stwierdzeniu czy dany kredytobiorca spłaca regularnie i terminowo swoje wszystkie zobowiązania oraz jak jest ich ilość, oraz kwota do spłacenia.

Na jakie cele można brać pożyczki?

Jedną z głównych zalet zaciągania pożyczek w instytucjach finansowych jest fakt, iż nie ma odgórnie narzuconych i określonych celów, na jakie można wykorzystać uzyskane w ramach pożyczki środki. Mogą one być przeznaczone na konsumpcję prywatną np.:

  • wyprawka dla dziecka – kupno przyborów szkolnych, oraz innych narzędzi ułatwiających naukę;
  • zakup wszelkiego rodzaju sprzętu – np. sprzęt RTV/AGD, nowy rower czy też urządzenia ułatwiające codziennie korzystanie z domu;
  • zakup wycieczki zagranicznej

Dobrym pomysłem z kolei jest również określenie celu i poinformowanie o nim instytucji finansowej udzielającej nam pożyczki gotówkowej. Wiele banków oraz innych instytucji finansowych udziela pożyczki na lepszych warunkach na określony w umowie cel. Wówczas może ona nam udzielić pożyczki z niższym oprocentowaniem lub bez dodatkowych kosztów, dzięki czemu realny koszt pożyczonych środków będzie nieco niższy.

Szybkie pożyczki przez Internet – czy to się opłaca?

Alternatywnym rozwiązaniem jest również pożyczenie środków finansowych z tzw. parabanków. Są to przeważnie instytucje finansowe obecne w Internecie, gdzie można w łatwy i szybki sposób pożyczyć określoną ilość środków. O ile jest to dobre rozwiązanie w krótkiej perspektywie tak pożyczanie pieniędzy na dłuższy okres lub co gorsza – dużych kwot niesie ze sobą spore ryzyko. Tego rodzaju pożyczki są zazwyczaj wysoko oprocentowane oraz obniżają właściwą zdolność kredytową, przez co należy do nich podchodzić ostrożnie i wybierać tylko w sytuacjach kryzysowych.

4/5 - (1 vote)

1 komentarz do “Ile można wziąć jednocześnie chwilówek ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.