Czym tanie pożyczki pozabankowe zjednują sobie klientów?

Wszelkie dostępne dane statystyczne w sposób jednoznaczny dowodzą, że polski sektor pożyczek pozabankowych dosłownie z każdym kolejnym kwartałem coraz bardziej umacnia swoją pozycję. Już aktualnie takie rozwiązania, jak szybkie tanie pożyczki pozababankowe lub też pożyczki ratalne mogą być uznawane za jak najbardziej równorzędną konkurencję dla usług oferowanych przez banki. Wystarczy wspomnieć, że liczba klientów co roku korzystających z oferty obecnych instytucji pożyczkowych jest już liczona w setkach tysięcy zaś sam sektor pożyczkowy rozwija się w tempie sięgającym poziomu 20% w skali każdego roku.

Często jednak klienci zainteresowani rozwiązaniami alternatywnymi w stosunku do oferty banków zastanawiają się nad tym, co właściwie wyróżnia ofertę dzisiejszych instytucji pożyczkowych oraz jakie są najważniejsze różnice pomiędzy usługami firm sektora pożyczkowego a bankami? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się odpowiedzieć na te pytania.

Nowoczesne tanie pożyczki pozabankowe: przegląd najważniejszych zagadnień

1. Obsługa online

Jak doskonale wiadomo, dzisiejsze firmy pożyczkowe w sposób zdecydowany górują nad bankami jeżeli chodzi o efektywność wykorzystywania nowoczesnych technologii. Podczas gdy możliwość zaciągnięcia np. kredytu gotówkowego online oferuje tylko kilka obecnych na rynku banków, w przypadku oferty instytucji pożyczkowych taka możliwość stanowi właściwie standard. To właśnie w dużej mierze z powodu atrakcyjnej dostępności tanie pożyczki pozabankowe cieszą się tak dużą popularnością między innymi wśród młodych klientów. Sam proces wnioskowania o pożyczkę online staje się natomiast coraz prostszy. Aktualnie np. weryfikacja danych osobowych poprzez przelew coraz częściej jest zastępowana przez opcję skorzystania z usług w rodzaju aplikacji Kontomatik lub Instantor

2. Promocje

Praktyka pokazuje, że klienci sektora pożyczkowego bardzo często przeglądają dostępne oferty w dużej mierze właśnie pod kątem dostępności rozwiązań promocyjnych. Oczywiście, najbardziej popularnym wariantem promocji jest opcja pierwszej pożyczki „za darmo”, czyli przy RRSO obniżonym do poziomu 0%. Warto jednocześnie dodać, że oprócz tego dzisiejsze firmy pożyczkowe oferują swoim klientom również inne ciekawe możliwości, jak między innymi programy lojalnościowe lub nawet programy partnerskie.

3. Opcje dodatkowe w ofertach

Cechą charakterystyczną dla oferty współczesnych instytucji pożyczkowych jest naprawdę wysoki poziom elastyczności, dzięki czemu oferta ta staje się coraz lepiej dopasowana do potrzeb różnych grup klientów. Sporo firm pożyczkowych udostępnia więc np. możliwość wypłaty kwoty pożyczki czekiem GIRO, a więc przy pominięciu obiegu bankowego. Inne ciekawe opcje to rzecz jasna możliwość przedłużenia pożyczki lub jej refinansowania. W przypadku pożyczek w systemie spłat ratalnych klienci ponadto coraz częściej mogą liczyć także na wakacje kredytowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.